AKTUALNOŚCI

Kolekcja płyt laminowanych i blatów roboczych Kronospan w programach CAD Decor PRO, CAD Decor oraz CAD KuchnieOd lat inżynierowie pracują nad coraz lepszymi sposobami komunikacji wizualnej. Ekrany rosły wraz z rozdzielczością, osiągając a nawet przekraczając możliwości percepcyjne oka. Nagrania z wirtualnymi spacerami oglądane na 50 calowych ekranach robiły wrażenie jeszcze parę lat temu. Aktualnie wzrost rozdzielczości wyświetlania obrazu pozwolił na odwrócenie trendu czyli zmiejszenie ekranów i prezentowanie projektu w wirtualnej rzeczywistości. Co prawda historia gogli VR sięga lat czterdziestych XX wieku, to dopiero od niedawna technologia stała się popularna. Połączenie wydajnego ekranu, szybkiego procesora, żyroskopu i akcelerometru w telefonie komórkowym oraz dodanie do tego stosunkowo niedrogich gogli sprawiło, że praktycznie każdy może korzystać z tego wynalazku.

Gogle dają możliwść "wejścia" do projektowanego wnętrza, tym samym ocenę proporcji i proponowanej aranżacji powierzchni. Taką drogą idzie też firma CAD Projekt K&A. Ten polski producent oprogramownia służącego do projektowania wnętrz, stworzył kompletne rozwiązanie pozwalające wyeksportować przestrzeń 3D ze swoich programów oraz przeniesienie jej do telefonu komórkowego czy innego urządzenia mobilnego przy pomocy aplikacji CAD Share-it. Technologia kompatybilna jest ze wszystkimi programami czyli CAD Decor PRO, CAD Decor 2.3, CAD Kuchnie 6.3. Ponadto rozwiązanie jest darmowe dla wszystkich posiadaczy aktywnego pakietu serwisowego. Nowe wersje wyżej opisanych programów, podbijające serca projektantek i projektantów od grudnia zeszłego roku, to przede wszystkim nowe funkcjonalności 3D i bardziej efektowny CAD Share-it z większymi limitami pobrań i przestrzenią dyskową oraz możliwością współpracy z goglami 3D.

Aby wirtualna rzeczywistość była jak najbliższa rzeczywistości firma CAD Projekt K&A posiada w swojej bazie tekstur płyty laminowane i blaty marki Kronospan. Połączenie VR i bogatej bazy elementów wyposażenia wnętrza umożliwia bardzo dokładne zapoznanie się z propozycją projektanta. Jednocześnie firma CAD Projekt K&A nie zapomina o osobach tworzących wnętrza "na żywo". Dla projektantów pracujących w ten sposób przygotowano aktualizację alternatywną do rozwiązania z VR. Jest to praca wielomonitorowa, gdzie na pierwszym monitorze skupia się projektant, a drugi wyświetlający tylko wnętrze, pozostaje do dyspozycji klienta.Firma z Poznania dysponuje również już teraz rozwiązaniem Virtual Reality pozwalającym na głęboką interakcję z projektem opartą o hełm wirtualnej rzeczywistości umożliwiający znalezienie się w samym centrum wirtualnego wnętrza. Dzięki temu powstają jeszcze bardziej zaskakujące efekty wraz z unikalnym modelem biznesowym oraz zestawem prawdziwie innowacyjnych narzędzi dla najbardziej wymagających klientów biznesowych. Po więcej szczegółów w tej materii odsyłamy do Product Managera – Marcina Pietrzyka. Zachęcamy również do obejrzenia filmów pokazowych na oficjalnym kanale You Tube firmy CAD Projekt K&A.


REKLAMA W STREFIE PŁYT