AKTUALNOŚCI

BLATY KUCHENNE POSTFORMING

Decydując się na zakup blatu kuchennego postforming firmy Kronospan Mielec z powierzchnią roboczą z laminatu wysokociśnieniowego HPL otrzymaliście Państwo wysokowartościowy produkt łączący w sobie trwałość i odporność na działanie różnych czynników zewnętrznych, nowoczesną technologię postformingu, która spełni Państwa oczekiwania i wymagania oraz bogate wzornictwo, estetykę wykonania i łatwość montażu. Powierzchnia wykonana z laminatu HPL jest bardzo twarda i odporna, nie wymaga szczególnej konserwacji, jednak wszelkie zabrudzenia oraz rozlane substancje, jak herbata, kawa, wino itp. powinny być od razu usunięte, gdyż ich pozostawienie i późniejsze próby usunięcia mogą prowadzić do uszkodzenia powierzchni blatu. Do utrzymania powierzchni blatu w czystości wystarczy miękka chłonna ściereczka bądź gąbka, zwilżona wodą z dodatkiem mydła lub płynu do mycia naczyń. W przypadku zabrudzeń nie dających się usunąć w ten sposób, można stosować miejscowo benzynę, spirytus lub aceton, ale nie narażając blatu na długotrwałe ich działanie.

BLATY KUCHENNE POSTFORMING ZALECENIA DOTYCZĄCE UŻYTKOWANIA, KONSERWACJI I PIELĘGNACJI

Aby jak najdłużej powierzchnia blatu cieszyła Państwa swoim nienagannym wyglądem prosimy o przestrzeganie następujących wskazówek:

• Nie kładziemy zapalonego papierosa na powierzchni blatu roboczego, gdyż grozi to trwałym uszkodzeniem.

• Nie stawiamy na powierzchni blatów gorących naczyń, garnków czy patelni ściągniętych bezpośrednio z palnika gazowego lub wyciągniętych z piekarnika. Działania tego typu mogą powodować trwałe zmiany w połysku i uszkadzać powierzchnię blatu. Zalecamy zawsze stosowanie podstawek, podkładek żaroodpornych chroniących blat przed długo działającym gorącem.

• Nie przesuwajmy po powierzchni ciężkich naczyń metalowych i ceramicznych z szorstkim dnem, które mogą powodować trwałe zmiany i nieodwracalne uszkodzenia mechaniczne typu rysy i zmatowienia (dotyczy szczególnie blatów w połysku).

• Blat roboczy nie powinien być wykorzystywana jako powierzchnia, na której można kroić nożem, szlifować, uderzać tępym czy ostrym narzędziem. Tego typu działania pozostawiają trwałe ślady, obniżające walory estetyczne blatu. Zalecamy zawsze używanie desek do krojenia.

• Przed zastosowaniem środków czyszczących, przeczytajmy ulotkę w celu upewnienia się, że nadaje się on do tego typu powierzchni. Zalecamy, aby w żadnym z przypadków środek czyszczący nie zawierał elementów ściernych.

• Każda mechaniczna ingerencja (cięcie, frezowanie) w strukturę blatu i miejscowe łączenia blatów wymagają bezwzględnie, aby po zakończonej obróbce, miejsce cięcia i łączenia natychmiast zabezpieczyć przed działaniem wilgoci, przy użyciu środków dostępnych w handlu np. silikony.

• Chrońmy blat przed parą wodną wydobywającą się ze zmywarki, ekspresu do kawy, czajnika itp. Powyższe czynniki mogą pozostawić nie dające się usunąć plamy oraz przebarwienia. W przypadku zabudowy urządzeń AGD pod blatem, jego spodnia strona musi być dodatkowo i skutecznie zabezpieczona przed działaniem pary wodnej. Należy unikać otwieranie zmywarek tuż po zakończeniu programu zmywania, gdyż gorąca para może nieodwracalnie zniszczyć blat.

• Zaleca się sprawdzić obecność wszystkich stopek z miękkimi podkładami przed uruchomieniem sprzętu AGD typu miksery, krajalnica, sokowirówka. Brak takiej stopki może powodować miejscowe uszkodzenie blatu.

• Blaty posiadają wysoką wytrzymałość na zginanie, ale zbyt duże dynamiczne ich punktowe obciążanie np. uderzenie może powodować mechaniczne pęknięcie laminatu. Dane zawarte powyżej opierają się na doświadczeniach praktycznych, jak również na przeprowadzonych próbach oraz badaniach i odpowiadają naszemu obecnemu stanowi wiedzy. Mają służyć jako informacja i nie zawierają gwarancji właściwości produktów czy zastosowania do określonych celów. Ponadto przypominamy, że blaty robocze przed montażem powinny być magazynowane w zamkniętych suchych magazynach (temperatura około 20 °C i relatywna wilgotność powietrza 50-65%). Aby uniknąć szkód związanych z magazynowaniem należy stosować właściwe systemy regałów, a zmiany miejsc składowania przeprowadzać z należytą starannością w celu eliminacji potencjalnych uszkodzeń mechanicznych.
REKLAMA W STREFIE PŁYT