AKTUALNOŚCI

Największe targi meblarskie - Kronospan Hausmesse 2017

W czerwcu po raz ósmy odbyła się w Szczecinku trzydniowa impreza targowa - Hausmesse, organizowana przez Kronospan dla klientów firmy z całej Europy. Hala główna Kronospan Design Center zapełniła się produktami i innowacyjnymi rozwiązaniami branży budowlanej i meblarskiej.

Hausmesse na stałe wpisało się w kalendarz szczecineckich wydarzeń kulturalno-biznesowych. Targi są jednocześnie spotkaniem, szkoleniem oraz wymianą kooperacyjną przedstawicieli branży drzewnej i meblarskiej; wszystkich, zainteresowanych innowacjami technologicznymi, trendami oraz nowatorskim wzornictwem.

- Jak zawsze na Hausmesse mieliśmy zaszczyt gościć wiele wybitnych osobistości, z którymi współpracujemy na co dzień. Odwiedzili nas projektanci mebli, designerzy, architekci, specjaliści budownictwa i wzornictwa oraz dostawcy z wielu regionów naszego kraju i zagranicy - mówi Dyrektor Sprzedaży Kronospan Szczecinek Sp. z o.o., Dariusz Wieczorkiewicz – targi meblarskie to także ogromne przedsięwzięcie promocyjne i sprzedażowe, które daje nam i naszym partnerom możliwość pokazania nowych kolekcji produktów.

Goście odwiedzający targi otrzymali niepowtarzalną okazję skorzystania z wyjątkowej oferty szkoleń, pozwalających poznać i zastosować później w praktyce rozwiązania, proponowane przez wystawców. To także doskonała okazja do zapoznania się z trendami i zmianami, obowiązującymi w dynamicznie zmieniającym się świecie wzornictwa. Tradycyjnie można było także zwiedzić hale produkcyjne zakładu Kronospan w Szczecinku.

- Tegoroczna edycja imprezy była wyjątkowa pod wieloma względami. Odwiedziła ją rekordowa liczba klientów z 35 krajów. Przygotowaliśmy ogromną ilość nowości produktowych ze wszystkich zakładów Kronospan, działających w całej Europie. – dodaje Dyr. Wieczorkiewicz – Przeprowadziliśmy także konferencję naukową „Przemysł drzewny – kadry – szkolnictwo”, połączoną z debatą z wybitnymi osobistościami branży. Jako patron Wydziału Przemysłu Drzewnego Politechniki Koszalińskiej w Szczecinku Kronospan prowadzi intensywne działania na rzecz rozwoju edukacji branżowej. Konferencja była także okazją do wymiany doświadczeń i dobrych praktyk. W czasie tegorocznych targów dokonaliśmy także uroczystego otwarcia bardzo oczekiwanej setnej Strefy Płyt. Prowadzi ją, w nowo wybudowanej przez Kronospan hali przy ul. Pilskiej, Firma Grześkowiak. W Firmie Grześkowiak, będącej uczestnikiem Szczecineckiego Klastra Meblowego, docelowo znajdzie zatrudnienie 70 osób.

Dla wielu przedsiębiorców branży meblarskiej i budowlanej Hausmesse to doskonała, sprawdzona w praktyce okazja do zawarcia nowych kontaktów handlowych. Właśnie dlatego wielu wystawców decyduje się w czasie targów na zademonstrowanie nowości produktowych, zmieniających wzornictwo i wyznaczających trendy, dotyczące dodatków, kolorów czy faktur wykorzystywanych materiałów.

Dzięki temu niepowtarzalnemu charakterowi Hausmesse nabrało tak wyjątkowego charakteru i kształtu, którego próżno szukać gdzie indziej. To bodaj jedyne tego typu wydarzenie, łączące z powodzeniem: biznes, szkolenia, prezentacje oraz sporą dawkę kultury i relaksu. Wszystko w czasie trzech dni targów.

- Hausmesse to odpowiedź grupy Kronospan na potrzeby naszych klientów, artykułowane w trakcie naszej współpracy. Staramy się bardzo uważnie słuchać i wychodzić naprzeciw potrzebom, a także wdrażać innowacyjne technologie, jakich oczekują od nas partnerzy. To idealny czas na premiery produktowe, które stają się wyznacznikiem obowiązujących trendów na najbliższe lata.

Prace przy przygotowaniu tegorocznej edycji Hausmesse trwały nieprzerwanie już od października ubiegłego roku. Wszystko, aby nie tylko zaskoczyć wciąż rosnącym poziomem imprezy, ale także coraz szerszą ofertą i gamą produktów, tak wyczekiwaną przez odwiedzających.

- Wśród wielu pomysłów, jakie analizowaliśmy w trakcie przygotowań do fazy realizacji przyjęliśmy kilka, które na pewno zapadną w pamięć naszych gości. W trakcie poprzedniej edycji szlagierem okazał się nasz dom przesuwny, zbudowany w technologii pasywnej z materiałów Kronospan. Jedną z tegorocznych niespodzianek stanowiła nowoczesna linia meblarska, prezentowana przez firmę Grześkowiak, rozpoczynającą produkcję w Szczecineckim Klastrze Meblowym. – mówi Dyr. D. Wieczorkiewicz. - To tu, w jednym miejscu, można było zobaczyć, jak z płyty meblowej, produkowanej przez Kronospan powstają elementy, gotowe do montażu mebli. Wszystko na oczach osób, obecnych na targach i niemalże „na wyciągnięcie ręki”.

Tegoroczna edycja, podobnie, jak poprzednie, zakończyła się sukcesem i korzyściami zarówno dla klientów, zwiedzających, jak i dla organizatorów.

REKLAMA W STREFIE PŁYT